article
Szacowany czas czytania 2 min. (213 słów)

Szklarnia ogrodowa jako alternatywa

Napisane przez Zbyszek dnia 22.12.2023
Architektura ogrodowa
article

Rozpoczynając pracę w ogrodzie, powinniśmy zastanowić się, jakie jest najbardziej optymalne rozwiązanie dla posiadanej przez nas przestrzeni. Przeważnie żaden ogród nie jest wystarczająco duży, aby w pełni pomieścić szklarnię. Co więc zrobić, aby szklarnia była atrakcyjnym miejscem i tworzyła przestrzeń, którą będzie można w pełni wykorzystać.

Odpowiednia szklarnia ogrodowa

Szklarnia pozwala zaoszczędzić energię elektryczną i korzystać ze słońca. Jest to doskonałe miejsce do przechowywania roślinności, więc zioła takie jak mięta czy lawenda można sadzić bezpośrednio w szklarni. Również warzywa będą rosły o wiele szybciej niż w gruncie. Szklarnia pozwala również zaoszczędzić na opłatach, ponieważ pomieszczenie jest ogrzewane światłem słonecznym, a więc nie trzeba go dogrzewać innymi urządzeniami, w związku z tym ponosimy zerowe koszty.

Istnieje kilka podstawowych typów szklarni. Jednym z nich jest szklarnia szklana. Jest ona trwała ale dosyć kosztowna w budowie. Może być też szklarnia foliowa. Jest to lekka konstrukcja, jednak posłuży nam ona znacznie krócej niż ta pierwsza, gdyż będzie narażona w większym stopniu na niekorzystne warunki jak wiatr, śnieg czy słońce

Bez względu na to jaki typ wybierzesz będzie ona użytecznym narzędziem w ogrodzie aby nasze rośliny jak kwiaty czy warzywa szybciej dojrzewały. Warto odwiedzić stronę https://www.kodzik.pl i sprawdzić w kategorii Dom i ogród (https://www.kodzik.pl/kategoria-dom-i-ogrod) jakie konstrukcje i narzędzia ogrodowe są dostępne. Z pewnością będzie można zakupić je w niższych cenach.


5a A63 rbe t7e y8f kab ud3 ł47 2d z55 o5e sbe ta0 ad3 ł47 3d p63 r2d z01 e2d z47 a0 aab ube t55 o63 ra0 a47 55 obe ta0 a07 g55 o11 wa0 ad1 n7e y47 d1 na0 a5e sbe td2 ę3d pab u30 jec ą72 c55 oa6 : artykuł sponsorowany, ogród, szklarnia, uprawy,
Avatar

O Autorze

Zbyszek
Rzecz jasna jestem pasjonatem ogrodnictwa. Mimo że specjalizuję się w zakładaniu i pielęgnacji ogrodów. Jakkolwiek by było udzielam porad dotyczących wszystkiego, co związane z ogrodnictwem, począwszy od cięcia drzew i krzewów, przez sadzenie roślin, aż po pielęgnację trawnika. Tak czy siak prowadzę bloga, na którym dzielę się swoją wiedzą, pomysłami i doświadczeniami związanymi z ogrodnictwem.

OCEŃ TEN ARTYKUŁ:

4,75 / 4 głosów

Komentarz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *