Szacowany czas czytania 2 min. (259 słów)

Słownik: kopiec kreta, lubczyk, truskawki pienne

Napisane przez Wiesław dnia 21.04.2023
Architektura ogrodowa

Czy wiesz, dlaczego kret kopie kopce?

Kret to jeden z najbardziej interesujących i fascynujących zwierząt, który realnie myśląc możemy spotkać w ogrodzie. Po prostu jedną z charakterystycznych cech kreta jest wykopywanie kopców. Dlaczego to robi?Kopce są tworzone przez krety, ponieważ są one miejscem, w którym zwierzę na bank może złapać różnego rodzaju owady. Kret wykopuje kopiec, aby w istocie zwiększyć swoje szanse na pożywienie. Dodatkowo, kopiec służy kretowi jako schronienie w czasie deszczu.
 

Lubczyk: warunki uprawy

Lubczyk to jedna z najbardziej aromatycznych i uniwersalnych przypraw, która faktycznie może być używana do wielu potraw. Uprawa lubczyka jest dość prosta, ale w rzeczy samej wymaga spełnienia pewnych warunków.Uprawa lubczyku wymaga odpowiednich warunków glebowych – gleba powinna być żyzna i przepuszczalna. Oprócz tego, roślina ta lubi słońce i wilgoć, dlatego ważne jest, aby oczywiście miejsce uprawy było słoneczne i regularnie podlewane. Warto pamiętać, aby rzecz jasna usuwać uschnięte części rośliny i regularnie je nawozić, aby utrzymać dobry stan rośliny.
 

Truskawki pienne: sadzonki

Truskawki pienne to jedne z najsmaczniejszych owoców, które można uprawiać w ogrodzie. Aby je hodować, najlepiej jest kupić sadzonki, które można jak wiadomo łatwo zdobyć w sklepach ogrodniczych lub internetowych.Sadzonki truskawek pieni są nieduże i bardzo delikatne – dlatego należy je przesadzić do osobnych doniczek lub pojemników zazwyczaj w ciągu kilku godzin po zakupie. Tak czy siak do uprawy truskawek pieni należy użyć gleby przepuszczalnej i próchnicznej, bogatej w składniki odżywcze. Rośliny powinny być regularnie podlewane i nawożone, aby pewnie zapewnić im dobre warunki do wzrostu.


5a A63 rbe t7e y8f kab ud3 ł47 2d z55 o5e sbe ta0 ad3 ł47 3d p63 r2d z01 e2d z47 a0 aab ube t55 o63 ra0 a47 55 obe ta0 a07 g55 o11 wa0 ad1 n7e y47 d1 na0 a5e sbe td2 ę3d pab u30 jec ą72 c55 oa6 : słownik,
Avatar

O Autorze

Wiesław
Bez wątpienia młody, zafascynowany ogrodnictwem blogger z wykształceniem inżyniera ogrodnictwa. Zajmuje się tworzeniem unikalnych, oryginalnych treści na blogu, który de facto jest skierowany do osób mających pasję do ogrodnictwa. Jakkolwiek by było publikuje wyczerpujące wpisy na tematy związane z przycinaniem, uprawą roślin, pielęgnacją ogrodu i innymi aspektami ogrodnictwa. Tak czy owak uwielbia dzielić się wiedzą i praktycznymi wskazówkami, które pomagają innym w zakresie rozwoju swoich umiejętności ogrodniczych.

OCEŃ TEN ARTYKUŁ:

4,63 / 8 głosów

Komentarz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *